Przejdź do treści

35 lat działalności Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze

VII Spotkanie Rodzin i Przyjaciół Domu

To już 35 lat. W maju br. DPS w Srebrnej Górze obchodził 35-lecie swojej działalności. Z tej okazji 24 maja 2016r. zorganizowano uroczystość połączoną z VII Spotkaniem Rodzin i Przyjaciół Domu.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawioną przez księdza Marka Szewczykowskiego proboszcza srebrnogórskiej parafii, po mszy dyrektor Domu Pani Beata Żołnierowicz podziękowała władzom Powiatu Wągrowieckiego za wszelkie działania związane z funkcjonowaniem Domu i pracownikom,  za codzienną opiekę, a także trud pracy, za wszelkie starania na rzecz Domu i Mieszkańców.   

Na uroczystości nie zabrakło Posła na Sejm RP Pana Krzysztofa Paszyka, Senatora RP Pana Mieczysława Augustyna, Starosty Powiatu Wągrowieckiego Pana Tomasza Kranca, Wicestarosty Powiatu Wągrowieckiego Pana Michała Piechockiego, Przewodniczącej Rady Powiatu Wągrowieckiego Pani Małgorzaty Osuch, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wągrowcu Pani Edyty Owczarzak, Wójta Gminy Wapno Pana Zbigniewa Grabowskiego, przedstawicieli gmin i ośrodków pomocy społecznej Powiatu Wągrowieckiego, Szpitala Powiatowego w Wągrowcu, zaprzyjaźnionych placówek ( DPS z Nakła nad Notecią, z Tonowa, z Podobowic, oraz z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wapnie), a także przedstawicieli instytucji współpracujących z naszym Domem i rodzin naszych mieszkańców.

Tuż po uroczystym rozpoczęciu imprez wszyscy mogli wysłuchać występu Kapeli Podwórkowej „Kombinatorzy” z Budzynia, Jakuba Herforta, a także piosenek Ireny Jarockiej w wykonaniu Izabeli Kępskiej.

Atrakcjami przygotowanymi na tą uroczystość były: wystawa zachowanych zdjęć z lat 1991 – 2016, sprzedaż prac wykonanych przez mieszkańców w pracowni terapii zajęciowej, fotobudka, a także loteria fantowa. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli skosztować smakołyków przygotowanych przez pracowników kuchni. Całą imprezę umilały występy Państwa Izabeli i Grzegorza Kępskich.

Jubileuszowe spotkanie w DPS w Srebrnej Górze upłynęło w miłej atmosferze. Pozostaje życzyć tylko kolejnych jubileuszy działalności Domu.

 

Krzysztofa Bejma-Zamiar

 35 lat DPS Srebrna Gora 235 lat DPS Srebrna Gora 8

35 lat DPS Srebrna Gora 1035 lat DPS Srebrna Gora 12

 

 

Baner prowadzący do informacji dla osób kandydujących na rodziców zastępczych

Baner z telefonem zaufania - uzależnienie behawioralne. tel. 801 889 880

Baner prowadzący do powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych do roku2014

Baner z linkiem do Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu

Baner z linkiem do strony PCK w Wągrowcu

Grafika z Łączem do Bipu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu

Logo Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Logotyp wraz z linkiem do Europejskiego Funduszu Społecznego

Informacja o plikach umieszczanych na stronie PCPR w Wągrowcu

Na naszej witrynie można spotkać pliki w różnych formatach, poniżej można pobrać programy pozwalające na obejrzenie tych plików na Państwa komputerze (programy w wersji dla systemu MS WINDOWS).

© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013