Przejdź do treści

20 - lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wągrowcu

9 kwietnia w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wągrowcu. W uroczystości brali wzięli udział: Michał Piechocki - Wicestarosta, Przemysław Majchrzak - Wójt Gminy Wągrowiec, Bogdan Smykowski - Wiceburmistrz Wągrowca, przedstawiciele zarządu stowarzyszenia „Rehabilitacja’- Henryka Nowak-Tańska i Joanna Szalaty, Paulina Meller - Biegańska - kierownik GOPS w Wągrowcu, Edyta Owczarzak - dyrektor PCPR w Wągrowcu, Lucyna Ostapiuk z PCPR, Ewa Roman - prezes spółdzielni socjalnej „Wspólny Sukces”, Natalia Kuklińska - dyrektor MDK w Wągrowcu, Barbara Senger - kierownik WTZ w Wapnie, Wioleta Milewska - kierownik ŚDS w Wągrowcu, Klemens Skibiński - właściciel cukierni „Keda” w Wągrowcu, pracownicy WTZ i uczestnicy z rodzinami.

8921

8924

8925

8927

8930

8931

Warsztat zaczął swoją działalność 15 kwietnia 1998 roku, z inicjatywy Ireny Wojewódzkiej - Kucz. Początkowo prowadzony był przez Wielobranżową Spółdzielnię Inwalidów w Wągrowcu, a od roku 2004 organem prowadzącym placówkę jest Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin "Rehabilitacja" w Wągrowcu. Kierownikiem WTZ jest Emilia Walewska - Szyjka. Warsztat jest finansowany ze środków PFRON, Powiatu Wągrowieckiego i Gminy Wągrowiec. W placówce prowadzona jest rehabilitacja zawodowa i społeczna dorosłych osób niepełnosprawnych. W ciągu 20 lat działaniami rehabilitacyjnymi objętych było 127 osób niepełnosprawnych. Placówka ma już swoją historię, wiele wspomnień i wiele sukcesów, dlatego też narodził się pomysł zaprezentowania tego, co na co dzień jest owocem pracy, tego co powstaje w procesie rehabilitacji i często jest pasją uczestników. To, że warsztat działa od tylu lat, że osoby niepełnosprawne mogą się rozwijać, jest efektem starań prezes Ireny Wojewódzkiej - Kucz, zarządu, ale także samorządów i sponsorów. Otwarcie wystawy było również okazją do podziękowań kierowanych w stronę samorządu Powiatu Wągrowieckiego oraz Gminy Wągrowiec. Powiat Wągrowiecki od wielu lat zapewnia środki na działalność WTZ, kierując się rzeczywistymi potrzebami placówki, a nie obligatoryjnym obowiązkiem wynikającym z przepisów. Od wielu lat placówka otrzymuje także dodatkowe środki od Gminy Wągrowiec, stanowiące wsparcie działalności. Te działania uświadamiają poczucie odpowiedzialności i empatii do osób słabszych, wymagających pomocy.

Baner prowadzący do informacji dla osób kandydujących na rodziców zastępczych

Baner z telefonem zaufania - uzależnienie behawioralne. tel. 801 889 880

Baner prowadzący do powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych do roku2014

Baner z linkiem do Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu

Baner z linkiem do strony PCK w Wągrowcu

Grafika z Łączem do Bipu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu

Logo Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Logotyp wraz z linkiem do Europejskiego Funduszu Społecznego

Informacja o plikach umieszczanych na stronie PCPR w Wągrowcu

Na naszej witrynie można spotkać pliki w różnych formatach, poniżej można pobrać programy pozwalające na obejrzenie tych plików na Państwa komputerze (programy w wersji dla systemu MS WINDOWS).

© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013