Przejdź do treści

student

Będą środki finansowe na  zakup pojazdów  dla placówek wspierających osoby niepełnosprawne   w Powiecie Wągrowieckim 

   641.663 zł - to kwota dofinansowania ze środków  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którą  otrzymał Powiat Wągrowiecki w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III. Środki zostaną przekazane na realizację projektów  dotyczących zakupów pojazdów  - mikrobusów  i autobusów dla jednostek i organizacji  zajmujących się edukacją i rehabilitacją osób niepełnosprawnych.  I tak: dofinansowanie w wysokości 323.663 (70% kosztów) trafi do Wielkopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Chorych, Niepełnosprawnych i Ich Rodzin Rehabilitacja ( zakup autobusu  i  mikrobusa  dla Warsztatów Terapii zajęciowej w Wapnie i Wągrowcu); 160 tys. zł  trafi do Miasta Wągrowca jako 60% dofinansowania zakupu dwóch mikrobusów na potrzeby przewozu niepełnosprawnych uczniów gminy miejskiej. Kwoty dofinansowania 78 tys. i 80 tys. zostaną  ponadto przeznaczone na dofinansowanie  zakupu dwóch  mikrobusów  dla potrzeb jednostek powiatowych: analogicznie  Specjalnego Ośrodka Szkolno-WychowawczegoDomu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze.

   Obsługę merytoryczną programu prowadzi i informacji w sprawie programu udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wągrowcu ( tel. 67-2627614)  

Baner prowadzący do informacji dla osób kandydujących na rodziców zastępczych

Baner z telefonem zaufania - uzależnienie behawioralne. tel. 801 889 880

Baner prowadzący do powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych do roku2014

Baner z linkiem do Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu

Baner z linkiem do strony PCK w Wągrowcu

Grafika z Łączem do Bipu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu

Logo Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Logotyp wraz z linkiem do Europejskiego Funduszu Społecznego

Informacja o plikach umieszczanych na stronie PCPR w Wągrowcu

Na naszej witrynie można spotkać pliki w różnych formatach, poniżej można pobrać programy pozwalające na obejrzenie tych plików na Państwa komputerze (programy w wersji dla systemu MS WINDOWS).

© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013